آکادمی حمیدرضا خسروی

مدیریت نوین| انواع مدیریت نوین| مدیریت مدرن

مدیریت نوین چیست؟

مدیریت نوین یک روش مدیریتی است که بر روش‌های پیاده‌سازی تکنیک‌های مدیریتی در یک محیط تعاملی تمرکز دارد، بنابراین در مدیریت مدرن، ابزارهای اجرایی مانند کوچینگ و سیستم‌سازی دارای اهمیت است. در مدیریت مدرن، شما باید بر اساس شرایط موجود و بر اساس فعالیت سایر رقبا و همچنین چالش هایی که در کار شما ایجاد می شود، از استراتژی های برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترلی که از طریق تجربه و آموزش کسب کرده اید، استفاده کنید.

مزایای استفاده از مدیریت نوین

استفاده از مدیریت نوین یک رویکرد مدیریتی جدید است که به بهبود عملکرد سازمان کمک می کند برخی از مزایای استفاده از مدیریت نوین عبارت اند از:

 • باعث افزایش تعامل و ارتباط بین کارکنان و مدیران سازمان می شود
 • افزایش بهره وری و کیفیت سازمان
 • افزایش فروش
 • استفاده از ابزارهای مدیریت نوین باعث کاهش هزینه های سازمان می شود
 • افزایش انعطاف پذیری و توانایی سازمان
 • افزایش شفافیت و نظارت

  مدیریت نوین| مزایا مدیریت نوین|روش های مدیریت نوین

برای رشد دادن به کسب و کارتان باید تلاش کنید تا نسبت به رقبای خود عملکرد بهتری داشته باشید و بتوانید با بکار گیری مدیریت اصولی تر موفقیت های چشمگیری به دست بیاورید. با بکار گیری این اصول شما هم کارکنان بهتری خواهید داشت و هم مشتریان راضی تر اما لازم است برخی از اولویت های زیر را در نظر بگیرید. 

 1. مشتریان و کارمندان : اگر می خواهید کسب و کار موفق داشته باشید ابتدا باید خودتان را به جای مشتری بگذارید و ببینید اگر در چنین موقعیتی قرار می گرفتید به چه چیزی اهمیت می دهید  و همچنین برای رشد کسب و کارتان باید ارتباط موثر با کارکنان خود داشته باشید و به آنها توجه کنید 
 2. تقویت بخش بازاریابی و تبلیغات: در بازار فعلی رقابت زیادی در زمینه تبلیغات وجود دارد. تبلیغات روش موثری برای ماندگاری در ذهن مردم و مورد پسند بودن برای آنها است تولید محتوای موثر، تبلیغات در رسانه های مختلف و تقویت کار بازاریابان از مواردی است که باید به آن توجه کنید با رعایت این نکات شما چند مرحله از رقبای خود جلوتر می روید
 3. تیم سازی و کار گروهی : یکی از روش های مدیریت نوین این است باید نظرات کارمندان و مدیران را در نظر بگیرید و خود به تنهایی تصمیم گیری نکنید  مدیر موفق کسی است که فرآیند تصمیم گیری را در مذاکره با سایر ایده های مطرح شده توسط کارکنان هدایت کند
 4. کنترل قوی کارمندان: کنترل قوی کارکنان یکی از مهمترین عوامل موفقیت در مدیریت مدرن است. برای ایجاد کنترل قوی بر کارکنان، مدیران باید از ابزارها و تکنیک های مدرن استفاده کنند. این ابزارها شامل سیستم های اطلاعاتی، نرم افزارهای مدیریتی، سیستم های ارتباطی و ابزارهای سنجش عملکرد کارکنان است. به عنوان یک مدیر شایسته، باید از جزئیات حوزه مدیریت خود آگاه باشید.

دلایل مهم بودن مدیریت نوین

فناوری اطلاعات سنتی همان چیزی است که رهبران فناوری اطلاعات سال‌ها متعصبانه دنبال می‌کنند و در واقع یک رویکرد دستگاه محور است.

برای کارمندان یک دستگاه متعلق به شرکت صادر می شود و فقط آن افراد مجاز به پیوستن به شبکه شرکت برای دسترسی به برنامه ها یا خدمات شرکت هستند.

این به این معنی است که حل مشکل IT واکنشی است و عملی نیست.

سازمان ها به سرعت محیط کار دیجیتال/مدرن را اتخاذ می کنند و مدیریت مدرن را برای توانمندسازی نیروی کار مدرن شما ضروری می کنند. مدیریت نقطه پایانی راه درازی را پیموده است سازمان‌ها دیدگاه خود را در مورد مدیریت دستگاه‌های سنتی تغییر می‌دهند و بر خدمات شخصی‌سازی شده کاربر برای پاسخگویی به نیازهای متغیر در صنایع تأکید می‌کنند.

 

چهار مزیت اصلی سازگاری مدیریت مدرن

1) کاربران و مدیران  از این روش سود می برند

2) صرفه جویی در زمان و تلاش برای مدیران

3) افزایش تجربه کاربر نهایی

4) افزایش امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *